NAJNOWSZE POSTY

[3]

Chcesz kupić aparat fotograficzny ?, to najważniejsze rzeczy które musisz wiedzieć.


Pamiętaj o tym że kupując aparat nie możesz wzorować się na komentarzach czy opiniach innych użytkowników twojego wybranego sprzętu (Często są one niestosowne). Przed zakupem aparatu sprawdź czy spełnia twe oczekiwania.
Jeśli znalazłeś się tutaj bo poszukujesz sprzętu którym będziesz mógł sfotografować ruch, przyrodę i opuszczone miejsca to dobrze trafiłeś.

Do fotografii ulicznej mało co przydaje się lustrzanka, według mnie jest to aparat do pracy w studiu. lub w naprawdę trudnych warunkach .
- Na co zwrócić szczególna uwagę  przy zakupie aparatu do fotografii ruchu lub sportu .
1. Dość jasny obiektyw i aparat posiadający ustawienia czasu otwarcia i zamknięcia migawki. Krótkie czasy naświetlania i dla ludzi z lustrzankami dobry obiektyw przeznaczony do fotografii sportu. W prawie każdym aparacie w trybie wyboru sceny możemy wybrać tryb sportowy.

Do fotografii industrialnej,  opuszczonych miejsc najlepiej wybrać aparat o dużej matrycy i super jasnym obiektywem. Ja sam miałem możliwości sprawdzenia jak daje sobie radę kompakt a jak aparat z wysokiej półki . Nie polecam szczególnie kompaktów z ciemnym obiektywem i małą matrycą, takim czymś zdjęcia w opuszczonym budynku nie zrobimy. Tu polecił bym aparat :

1. Lustrzanka
2. Kompakt powyżej 800 zł
3. Aparat z wymienna optyką.

Znam ludzi którzy chcieli by otrzymać super zdjęcie z aparatu bez wcześniejszej  przeróbki, zazwyczaj jest to mało możliwe . W programie graficznym takim jak np. Pixlr możemy zastosować różne efekty, jednak dużo fotografów używa Photoshopa ja nie jestem jego zwolennikiem  i raczej go nie używam.

W fotografii industrialnej fajnie sprawdza się obiektyw Fisheye (rybie oko). najczęściej  matryca pełno klatkową i obiektyw typu rybie oko o ogniskowej 15 mm.

Ja fotografuję aparatem Panasonic LX 5 , aparat z wyższej półki z jasnym obiektywem .


Chcesz kupić aparat fotograficzny ?, to najważniejsze rzeczy które musisz wiedzieć. Chcesz kupić aparat fotograficzny ?, to najważniejsze rzeczy które musisz wiedzieć.  Reviewed by Michał Jankowski on sierpnia 12, 2015 Rating: 5

Brak komentarzy:

Michał Jankowski

Image Link [https://4.bp.blogspot.com/-OH3pXm5fpwg/WYMx_IrRMgI/AAAAAAAADt8/MX0YKPLEcrckljTaUKBQX3vxziYhMLK_wCLcBGAs/s1600/foto.jpg] Author Name [Michał Jankowski] Author Description [Cześć, jestem Michał interesuję się fotografią, moje zdjęcia ukazują najczęściej Warszawę i opuszczone miejsca...] Twitter Username [You username Here] Facebook Username [michalgaleriazdjecfoto] GPlus Username [You username Here] Pinterest Username [You username Here] Instagram Username [michal.jankowski.fotografia]